Варна °
fallback
Свят
12:21 | 22 януари 2017
Обновен: 03:02 | 15 май 2025

Тръмп на крака в ЦРУ! Захапа US медиите

Връща се към ежедневната си работа след ден на критики

По материала работи: Деян Михайлов

Президентът на САЩ Доналд Тръмп, който прекара първия си пълен ден на поста в критикуване на медиите заради отразяването на церемонията по встъпването му в длъжност, ще прекара днешния ден в занимание с по-рутинни въпроси, предаде Асошиейтед прес.

Прессекретарят на американския държавен глава Шон Спайсър заяви, че Тръмп ще присъства на встъпването в длъжност на високопоставени служители и след това ще даде прием за сътрудниците на правоприлагащите органи и екипите за спешна помощ и пожарната, които бяха на работа по време на церемонията по неговото встъпване в длъжност в петък. Той ще празнува и 12-ата годишнина от сватбата си.

Макар Тръмп преди това да заяви, че за него понеделник е истинският му първи ден на поста, той даде да се разбере, че спарингите с медиите ще са определящ аспект за управлението му.

По време на вчерашната си визита в щабквартирата на ЦРУ, която имаше за цел да прокара мостове към служителите на разузнаването, той говори за "нечестни" журналисти и същевременно силно преувеличи броя на хората, присъствали на официалната церемония по встъпването му в длъжност.

Преди време Тръмп и ръководството на ЦРУ размениха остри реплики по отношение на разкритията, че руски хакерски атаки са повлияли върху резултатите от президентските избори в Съединените щати.

В изказването си пред служителите обаче новият държавен глава отрече да има проблеми с разузнавателния орган.

Той за пореден път хвърли вината върху медиите, като изтъкна, че създават погрешно впечатление.

dnes.bg

Автор на статията:
Деян Михайлов
0 коментара
fallback
fallback