13:07 | 5 април 2015
Обновен: 21:45 | 25 април 2024

Младшата на “Морето” потопи “Славия” в столицата

Варненци победиха с 2:1, но пропуснаха много голове

В една от най-интересните срещи от ХХХІ кръг на Елитната футболна група до 17 г. юношите младша възраст на “Черно море” победиха като гости “Славия” с 2:1 в столицата.

Варненци доминираха през цялата среща. В 24-ата минута Габриел Атанасов откри, след като завърши отлична комбинация. До почивката варненци пропуснаха поне да удвоят, пропилявайки изгодни положения.

През второто полувреме при една от редките си атаки “белите” стигнаха до 1:1, след центриране и грешка в отбраната на “Черно море”. Това не попречи на гостите да продължат да мачкат своя противник и да бъдат по-класния тим. Логичното се случи в 68-ата минута, когато Светослав Павлов оформи и крайното 2:1.

Над всички в “Черно море” отново беше капитанът Валери Христов, който направи изключително силен мач. Но странното е неговото отсъствие (засега!) в състава на националите U17 за европейското първенство, на което сме домакини през май.

Наставникът на варненци Калоян Георгиев коментира за Медийна група “Черно море”, че победата е дошла въпреки кадровите проблеми на тима и липсата на трима титуляри.

С този успех тимът се изкачи на 5-о място във временното класиране – само на 4 т. от Топ 3. В следващия междинен кръг “Черно море” посреща в сряда (8 април) от 15,30 ч. на стадиона под Аспаруховия мост във Варна състава на “Несебър”.

“Черно море U17”: Павлин Евтимов, Христо Илиев, Николай Николаев, Цанко Иванов, Марин Сираков, Светослав Павлов, Костадин Димитров, Габриел Атанасов, Валери Христов, Слави Славов, Николай Богданов (Мартин Петров, Илиан Илиев – младши, Георги Радев, Владислав Данчев).