21:02 | 11 април 2015
Обновен: 22:06 | 25 април 2024

Черно море срази Рилски

Черно море Порт Варна спечели последния мач от кръга в мъжката НБЛ след 87-77 при гостуването си на Рилски спортист в Самоков. Двата тима са в здрава битка с Левски за трето място в редовния сезон, а варненци го заеха при равни показатели със "сините" - по 14 успеха и 8 поражения. Рилецо е на пето място след тях с баланс 13-8, но съответно и мач по-малко, като във вторник те гостуват на Левски в нов важен сблъсък, който ще даде доста отговори в тази битка. Варненци имат два мача до края - домакинство на Спартак и гостуване на Лукойл Академик, докато след Левски самоковци приемат Ямбол и гостуват на Балкан

Черно море поведе още от първата си атака, която завърши с тройка на Асен Великов. Впоследствие на Рилски намали, но при изминати 6.25 минути бе отсъдено нарушение и техническо на Върнън Тейлър. След три успешни наказателни удара на Великов разликата за първи път стана двуцифрена, а до края на първата част стигна и 16 точки след няколко грешки в защитата на домакините. През втората четвърт гостите поддържаха преднината си, като Рилецо имаше момент, в който можеше да я свали до 10, но пропусна и "моряците" бяха с 14 напред след 20 минути игра.

След паузата Черно море тръгна със серия от 7-0, като 5 точки отбеляза Станимир Маринов след две точни стрелби в края на атаките. Първите точки за Рилецо след почивката пък дойдоха в четвъртата минута, а малко след това със серия от 7-0 тимът намали изоставането си от 19 на 12 точки. Самоковци отново имаха няколко шанса да свялят още, но пак ги пропиляха, а пък варненци вкараха за +14 след 30 минути игра. И в последната част гостите продължиха да поддържат преднината си, като все пак при 2.26 до края Рилски свали до 11. След това обаче Лени Даниел хвана важна борба в нападение, вкара кош и мачът свърши окончателно.

Станимир Маринов бе най-резултатен за победителите с 16 точки, а по 14 добавиха Асен Великов и Лени Даниел. Преди мача пък в своебразен дуел с яйца за Великден с Йордан Бозов, това на Великов се оказа по-здраво, а така се оказа и развитието на мача.

За домакините с 22 точки завърши Йордан Бозов, а 13, 11 борби, но и 9 грешки имаше Жарко Ракочевич.

Източник: Bgbasket