18:50 | 12 април 2015
Обновен: 22:09 | 25 април 2024

Ансамбълът по художествена гимнастика с бронз от Пезаро

Грациите заслужиха отличието за съчетанието си с пет ленти

Българският ансамбъл за жени спечели бронзов медал във финала на отделните уреди на турнира от Световната купа, категория Б в италианския град Пезаро, съобщава в официалния си сайт Българската федерация по художествена гимнастика. Родните грации заеха място на почетната стълбичка за съчетанието си с пет ленти.

Въпреки грешка в изпълнението, възпитаничките на Ина Ананиева достигнаха до бронза, тъй като всички отбори-фаворити също допуснаха неточности. Оценката 16,800 на българките беше достатъчна за третото място. Шампион стана Израел с 16.900 точки, а на второ място се нареди Украйна с 16.850 точки.

"Медалът на нашите момичета днес е доказателство, че съчетанието ни е изключително трудно и оригинално, защото макар и със съществена грешка се качихме на почетната стълбичка", коментират от Българската федерация по художествена гимнастика.