Обновен: 17:16 | 6 май 2024

"Юве" излъга "Монако" с 1:0 след спорна дузпа

В мадридското дерби гол не падна

По материала работи: Борис Проданов

Ювентус победи с 1:0 Монако в първи четвъртфинален мач от Шампионска лига. Срещата бе играна на стадиона в Торино. Единственото попадение в срещата реализира Артуро Видал в 56-ата минута. То дойде след спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Рикардо Карвальо срещу Алваро Мората. Димитър Бербатов остана на пейката за началото на мача, но влезе в 71-ата минута. Малко по-късно имаше шанс да вкара гол с глава, но топката премина на сантиметри от гредата.

Треньорът на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне пък изрази мнение, че неговият отбор е демонстрирал отличен футбол през вторите 45 минути, в отговор на доминацията на Реал (Мадрид) през първото полувреме на "Висенте Калдерон". В първия двубой между двата тима от 1/4 финалите на Шампионската лига гол не бе отбелязан, но мачът бе много оспорван.