16:51 | 15 април 2015
Обновен: 12:53 | 27 април 2024

Старшата на "Черно море" изостава с 1 гол за Купата на БФС

Варненци пропуснаха няколко чисти положения

Старшата възраст на “Черно море” (Варна) губят с 0:1 от “Литекс” във финала за Купата на БФС. Пред около 300 зрители на Градския стадион в Русе победителят ще си гарантира място в турнира “Лига Европа” при юношите. Битките на Стария континент започват идното лято.

Двубоят обаче не започна добре за момчетата на Тодор Каменов. Още 4-ата минута националът Йорданов от “оранжевите” беше изведен сам срещу Валери Вълев, но шутира над вратата. Варненци можеха да открият резултата само 2 минути по-късно, но опасен удар на Минков беше изчистен в корнер. Неприятното се случи в 13-ата минута – “Литекс” излезе напред, след като Йорданов вкара от фаул – 0:1. След изпълнението на център "моряците" можеха да изравнят, но пак Минков нямаше късмет пред гола. После и Даниел Димитров не успя да порази вратата на “люляците”. В 27-ата минута футболист на “Литекс” тресна и греда след изпълнение на ъглов удар и разбъркване в наказателното поле на “моряците.

“Черно море `97”: Валери Вълев, Александър Михайлов, Георги Гушлев, Стоян Илиев, Стефан Иванов, Емил Илиев, Даниел Димитров, Николай Минков, Тони Атанасов, Красимир Крумов, Валентин Йосков