Обновен: 22:24 | 25 април 2024

Монфис спря Гришо в Монте Карло

Първата българска ракета отстъпи на французина за 58 минути

По материала работи: Златина Добрева

Григор Димитров приключи участието си на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Монте Карло. Първата българска ракета отстъпи с 1:6, 3:6 на французина Гаел Монфис за 58 минути.

В следващия кръг Монфис ще играе с Томаш Бердих, който отива на полуфинал след контузия на Милош Раонич (Канада).

До тук Григор показа добри игри при победите над Фернандо Вердаско (Испания), Фабио Фонини (Италия) и Стан Вавринка (Швейцария).

Мачът не започна никак добре за Димитров, който при първия си сервис беше пробит на 15. След това той взе първия си сет за 1:2, но последваха три поредни пробива и поражение с 1:6.

В два от пробитите си Григор не взе нито точка, а в края на частта беше нанизал 16 непредизвикани грешки, пише gol.bg.

Вторият сет започна по сходен начин. Григор взе първия си сервис, но веднага след това последва пробив след поредните негови грешки за 1:3. В четвъртия гейм Монфис спечели подаването си на 15 и затвърди пробива с 4:1.

След това Монфис явно свали концентрацията, а Димитров спечели трети гейм в мача. В седмия гейм на втория сет българинът се държа прилично до 40:40, но след това отново отстъпи.

В осмия гейм Монфис стартира с първата точка, но Димитров в крайна сметка успя да намери характер и да спаси подаването си - 3:5. При последващото подаване Монфис спечели мача, което е трета победа за него над българина в четири мача.

В срещата Григор вкара едва 57% от първия си сервис срещу 68% на противника и не успя да спаси нито една точка за пробив, която се откри пред френския му съперник.