IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Варна
Живот
18:13 | 7 август 2016
Обновен: 08:06 | 12 май 2025

Да се работи три дни в седмицата съветва милиардер

Това ще доведе до по-голям растеж на туризма, развлекателната индустрия, културата, спорта и образованието, смята Карлос Слим

По материала работи: Слав Велев
Да се работи три дни в седмицата съветва милиардер

Мексиканският милиардер Карлос Слим смята, че хората трябва да работят три дни в седмицата. 
 

"Днес хората живеят по-дълго, по-здрави са, не са претоварени от тежка физическа работа. Днешната цивилизация търси повече знания, повече изкуство и по-малко физическа подготвеност. Мисля, че хората трябва да се пенсионират по-късно и да работят три дни в седмицата", сподели той пред телевизия "Блумбърг", цитиран от БГНЕС.
 

Идеята на Слим не е продиктувана от чист алтруизъм, той се ръководи от делова логика. Според него радикалното съкращаване на работната седмица ще доведе до отварянето на нови работни места и ще осигури по-голяма динамика на бизнеса. Ако хората бъдат свободни 4 дни в седмицата, това не само ще повиши качеството на живота им, но ще доведе и до по-голям растеж на туризма, развлекателната индустрия, културата, спорта и образованието. 
 

Преди няколко години собственикът на мексиканската телекомуникационна компания бе обявяван от списание "Форбс" на два пъти за най-богатия човек на планетата, а днес е на седмо място с имане за 49,1 млрд долара. 
 

Според него обществото ще спечели от по-късното пенсиониране, защото ще заделя по-малко пари за пенсионерите. 
 

76-годишният Слим обаче не смята да излиза в пенсия.
 

Идеята за тридневна работна седмица не е само на Карлос Слим. Преди няколко дни британските медии огласиха резултатите от изследване, според което работниците са продуктивни само три дни в седмицата, а когато е жега и задушно два и половина дни.

Коментари

Новини Варна