Варна °
fallback
Новини Варна
13:51 | 23 януари 2016
Обновен: 23:33 | 20 май 2025

Здрави ли са моряците установяват 11 болници и поликлиники във Варна

Прегледите се извършват от специалисти очни болести, уши, нос и гърло, вътрешни болести и психиатри

По материала работи: Слав Велев

Лекари от 11 болници и поликлиники във Варна имат право да дават заключения и да удостоверяват здравословната годност на морските лица, съобщава Moreto.net.   

Това са ДКЦ „Иван Рилски – Аспарухово", „Бляк сий Медицински център", МЦ „Морска Медицина Трансмед", МЦ „Надежда", МЦ „Свети Никола Варна", ДКЦ „Еквита", „Транспортен медицински център",„Амбулатория за специализирана медицинска помощ – Медицински център Медичи", „ДКЦ V – Варна – Св. Екатерина", ДКЦ „Света Марина" и бившата Градска болница, сега ДКЦ I „Света Клементина. Списъкът, в който има диагностични звена в Бургас, София, Пловдив, Лом и Стара Загора може да бъде намерен на сайта на Изпълнителната агенция по морска администрация.  

Според нормативната уредба в страната, морските лица трябва да отговарят на изискванията за физическа годност за длъжността, която ще заемат, за района на плаване и типа на кораба, на който ще работят.  

Медицинските прегледи за установяване здравословната годност на морските лица се извършват от лекари с призната специалност в Република България – очни болести, уши, нос и гърло, психиатрия, вътрешни болести, а при необходимост и други медицински специалности.

Автор на статията:
Слав Велев
0 коментара
fallback
fallback