Варна °
fallback
Избрано
15:40 | 6 август 2015
Обновен: 09:00 | 19 май 2025

В зоопарка разхлаждат животни със сладолед и басейни (СНИМКИ)

Лъвът и ламите нямат проблем с жегите

По материала работи: Златина Добрева

Оригинални методи за разхлаждане на животните прилагат в зоопарка във Варна. „Във всяка клетка сме осигурили течаща вода. Мечката и тигърът дори си имат собствени басейни и не излизат от хладната вода. Вълците също много обичат водата и се топват в съдовете, които им поставяме. Маймунките обожават сладолед и замразени плодове, които им предлагаме в жегите, за да се разхлаждат“, разказа за вестник „Черно море“ директорът на зоологическата градина Иванка Стоянова.

 

Някои от животните са топлолюбиви и високата температура не ги притеснява особено. Ламите, въпреки че са в най-огряната от слънце клетка, не страдат от топлината. Лъвът става само малко по-мързелив в жегата и повече се излежава и си почива. Това важи и за малките лъвчета, които обикновено са доста игриви и закачливи. Безспорни любимци на малчуганите в момента обаче са малките вълчета. Четиримата сивушковци се възползват от часовете, когато над клетката им има сянка, и подскачат пъргаво покрай оградата, което създава много положителни емоции на посетителите. 

 

 

Най-малките обитатели на зоопарка в момента са повече от 10 бебета прасенца. Маймунчето, което се роди преди близо два месеца, вече си има име. Осиновителите му решиха да го кръстят Васко. „Не забелязвам наличието на малки животинки в зоопарка да е повишило броя на посетителите. Това оказва влияние обикновено през пролетта и есента, когато край клетките идват основно варненски семейства, които познават животните и очакват бебетата. През лятото в зоопарка влизат много туристи, които или знаят за него предварително и го търсят, или просто минават покрай него по време на разходка и решават да разгледат обитателите. През това лято броят на посетителите не се различава от други години. По традиция в най-горещите части на деня хора край клетките почти няма. Най-много посещения има привечер“, каза още Иванка Димова. 

 

Автор: Полина Петрова

Снимки: Пламен Гутинов

 

 

 

 

 

 

 

 

Автор на статията:
Златина Добрева
0 коментара
fallback
fallback