Варна °
fallback
Избрано
08:00 | 10 юни 2018
Обновен: 18:41 | 18 май 2025

Всеки втори българин не планира почивка това лято

Средно заделените пари за лятна ваканция са 1557 лв.

По материала работи: Ставри Таргов

Повечето българи (54%) твърдят, че не планират да почиват това лято, 44% казват, че планират. Останалите твърдят, че още не знаят. Това показват данните на „Галъп интернешънъл“, свързани с настроенията около лятната почивка.

 

Средният брой дни планирана почивка е 10. Повечето българи обаче не искат или не могат да слеят всичките дни почивка. Средните подготвени пари за лятна почивка пък са 1557 лв.

 

В България на море мислят, че ще могат да отидат 55% от заявилите, че ще почиват. За море в чужбина пък мислят 36% от онези, които планират почивка. 26% от възнамеряващите да почиват пък казват „планина в България“. Останалите споменават други форми на туризъм.

 

Според проучването на „Галъп интернешънъл“ по ред причини предпочитано за лятна ваканция остава Черно море. В отговорите „на море в чужбина” вероятно пък се визира най-вече Бяло море.

 

По повод текущата дискусия относно преместваеми обекти, мнозинство от 78% не приемат идеята за спешни промени в законите. 19% пък я приемат. Останалите се колебаят. Българите не харесват идеите за каквито и да било резки промени при започнал туристически сезон – пример за това са прословутите преместваеми обекти, посочват социолозите.

 

Данните са от изследователската програма на „Галъп интернешънъл“ съвместно с Борда по туризъм. Вълните на изследване са между 13 - 17 април и 1 – 5 юни с по 1000 респонденти. Максимално стандартно отклонение е ± 3.1 при 50% дялове.

 

Investor.bg

Автор на статията:
Ставри Таргов
0 коментара
fallback
fallback