Отпускат еднократни помощи за лечение на 228 варненци

70 000 лв. се предоставят и на двойки с репродуктивни проблеми

Отпускат еднократни помощи за лечение на 228 варненци

Еднократни помощи за лечение да се отпуснат на 228 души. Това реши на своето заседание комисията по здравеопазване към Общинския съвет във Варна.

 

Общата сума е в размер на 61 900 лв. Помощите са от 100 до 1500 лв. съобразно тежестта на заболяванията. През т.г. за лечение на варненци ще бъдат отпуснати общо 196 000 лв., съобщи шефът на общинската дирекция „Здравеопазване“ Анастасия Георгиева. 51 от молбите получиха откази, тъй като не отговарят на критериите.

 

 

На своето заседание комисията одобри също финансово подпомагане на 29 двойки с репродуктивни проблеми. За тази цел ще бъдат отпуснати 70 000 лв. Помощите са от 2000 лв. до 3 500 лв. и са за различни изследвания и инвитро процедури. През т.г. двойките, които се борят да имат дете, ще могат да разчитат на 170 000 лв. общински средства, стана ясно още на заседанието.

Ставри Таргов

 

Коментари

Общество
Водещи новини
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата