Варна °
fallback
Общество
14:30 | 6 март 2016
Обновен: 17:44 | 14 май 2025

Ученици от Хуманитарната най-добри във Варненско по БЕЛ

Те ще представят областта на Националния кръг

По материала работи: Златина Добрева

След първото място в страната на проведеното Национално външно оценяване на четивната грамотност на учениците от V клас по изпълнение на Националната стратегия „Четенето - ключът за повишаване грамотността на нацията”, колективът на Национална гимназия за хуманитарни науки и изкуства „Константин Преславски” – Варна, отново има повод за гордост.

Учениците от гимназията са постигнали най-високи резултати в област Варна на Областния кръг на олимпиадата по български език и литература (БЕЛ) и ще представят областта на Националния кръг. Той ще се проведе на 23 април съответно за VII клас в Хасково, а за XII клас в Благоевград.

Отличените са: Стефани Веселинова Ангелова от VII клас – 91 т. (Отличен 5,625) и Марина Даниелова Стоилова от XII клас – Отличен 6.00.

Отлични постижения имат и Мариян Красимиров Кънчев от IX кл. – Отличен 6.00; Теменуга Красимирова Калчева от Х кл. - с трети резултат в областта и Невена Руменова Симеонова от XI кл. – с втори резултат в областта.

Автор на статията:
Златина Добрева
0 коментара
fallback
fallback