Варна °
fallback
Икономика
12:05 | 1 януари 2020
Обновен: 03:42 | 17 май 2025

Авария навръх Нова година остави без ток 200 семейства във Варна

Едва към 3 ч. сутринта проблемът бил отстранен

По материала работи: Борис Проданов

Авария на трафопост остави на тъмно десетки варненски домакинства навръх Нова година в кв. „Аспарухово“. Жителите в района на ул. „Розова долина“ и улиците в близост влязоха в новата година с романтика, на свещи. В социалните мрежи един от потърпевшите – Милен Василев написа, че за пореден път жителите в района остават без ток от 16 ч. до полунощ.

 

„Нормално ли е в 21 век? Да очакваме Новата година на свещи. Срамота е да оставаме без ток. Институциите си мият ръцете, че имало аварии. Ходихме на посочения трафопост няма никакъв авариен екип. В тая държава няма да се оправят нещата“, написа още възмутеният жител на кв. „Аспарухово“.

 

По думите му, над 200 са били засегнатите домакинства, които в новогодишната вечер са останали без електричество. От електроразпределителното дружество заявиха за Агенция "Фокус", че аварията е била отстранена около 3 ч. сутринта днес.

 

Прочетете още: Във Варна няма пострадали от пиратки за Нова година

Автор на статията:
Борис Проданов
0 коментара
fallback
fallback