Бившият съветник на американския президент Доналд Тръмп – Майкъл Флин, потвърди информацията, че е получил 45 000 долара от руския телевизионен канал „Раша тудей“, информира БНТ.
Това е хонорар за реч, произнесена през 2015 г. на конференция, организирана от канала, който пропагандира политиката на Кремъл. Флин съобщава и за суми, получени от две руски компании.
Според „Вашингтон пост“ Белия дом е поискал да се уточнят източниците на тези доходи. Те не фигурираха в декларацията, която Флин подаде през февруари. След това се оттегли от поста съветник по националната сигурност на президента, като стана ясно, че по време на предизборната кампания на Тръмп е водил разговори с руския посланик.
Сега Майкъл Флин предложи да сътрудничи на разследването за руската намеса в изборите, ако получи имунитет от съдебно преследване. От Конгреса посочиха, че още не е дошло времето да се обсъжда такава сделка.
Четете още: Арести в Москва заради неразрешени демонстрации
Коментари